Zaproszenie do Galerii

30.05.2019, 19:05:50

Związek Polskich Artystów Fotografików, Okręg Dolnośląski

Galeria Za Szafą

Wrocław, ul. Św. Marcina 4

Sławoj Dubiel – „może morze”

Wystawa fotografii 7–30.06.2019 r. wernisaż: 7.06.2019, godz. 18.00

Cykl „może morze” jest efektem możliwości, a nie konieczności wykonania fotografii. Wszystkie prace powstały przy użyciu kamery otworkowej. Prostota tego urządzenia i jego pustość, a jednocześnie nieprzewidywalność efektu końcowego stały się dla mnie inspiracją do fotograficznego spojrzenia na ziemię, wodę i niebo.

Przestrzeń, która niespiesznie wlała się przez otwór kamery, odcisnęła ślad na światłoczułych kliszach po prostu, ale nieoczywiście. Poddając się fali światła — morze, wiatr i piasek zatraciły fakturę i ostrość granic. Coś wypłynęło na powierzchnię, coś pozostało w głębi. Stan skupienia przestał mieć znaczenie fizyczne. Minimalistyczne środki i obiekty tych fotografii stworzyły jednak coś pełnego, kompletnego. Oglądamy przecież spotkanie wszystkich czterech żywiołów budujących świat: wody, powietrza, ziemi i tego najważniejszego — ognia, czyli światła słońca. Ognia, czyli pasji. Czy to znaczy, że oglądamy coś doskonałego?

Może...

Sławoj Dubiel z wyboru opolanin. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Tworzy głównie czarno-białe fotografie dokumentalne oraz klasyczne fotografie krajobrazu. Rejestruje i dokumentuje zmiany, zachodzące w życiu regionu. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, współzałożycielem Fundacji 2.8 oraz współorganizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii.


powrót do aktualnościKomentarze

Administrator2 mies. temu

możemy zrobić nowy wpis z aktualną datą.

PA
papajedi2 mies. temu

Czy te aktualności można uaktualić na maj 2024?