FAQ

Data publikacji: 7.03.2024, 00:30:00

Jak zostać użytkownikiem plfoto?

To proste, kliknij w przycisk REJESTRACJA (menu po prawej stronie), przeczytaj regulamin, wypełnij krótki formularz i gotowe. Aby korzystać ze swojego konta, musisz je uaktywnić - w tym celu odbierz maila, którego dostaniesz na adres podany podczas rejestracji. Znajdziesz tam link, który musisz kliknąć, by Twoje konto zostało uaktywnione. Od tej pory możesz się logować w serwisie - po prostu wpisz swój login i hasło do formularza na głównej stronie lub na dowolnej podstronie serwisu (w prawym górnym rogu).

Czy mogę mieć więcej niż jedno konto?

Posiadanie więcej niż jednego konta jest zabronione. Jest to podyktowane troską o poziom merytoryczny serwisu oraz komfort użytkowników. Wielokrotne konta mogą zostać usunięte przez redakcję, a konto główne w przypadku wykrycia takiego procederu może zostać zablokowane.

Zapomniałem hasła, co mam robić?

Nie zapomnij kliknąć przycisk ZAPOMNIAŁEM HASŁA

Podałem zły e-mail przy rejestracji (lub podczas zmiany danych) co mam robić?

Kliknij tutaj.

Jak zmienić swoje dane?

Zaloguj się, kliknij na Moje PLFOTO (po rozwinięciu menu po prawej stronie) a następnie na zakładkę PROFIL. W tym miejscu można zmienić dane.

Zapłaciłem, a konto Plus jest wciąż nieaktywne. Dlaczego?

Aktywacja konta Plus może potrwać do 24 godzin od momentu dokonania wpłaty. Jeżeli po tym czasie konto wciąż nie jest aktywne to prosimy o kontakt.

Chcę usunąć swoje konto, jak to zrobić?

Można to zrobić klikając MOJE PLFOTO z menu rozwijanego po prawej stronie. Następnie zakładka PROFIL i tam jest opcja usunięcia konta. Jeżeli nie jesteś w 100% przekonany/a do tej decyzji, możesz po prostu przestać korzystać ze swojego konta.

Zarejestrowałem się ale nie dostałem maila aktywacyjnego

Może to potrwać do 24h. Jeżeli po tym czasie nie dostaniesz maila z linkiem do aktywizacji konta, skorzystaj z opcji ZAPOMNIAŁEM HASŁA (razem z hasłem dostaniesz link aktywacyjny). Jeżeli i to nie pomoże, zgłoś się do nas.

W jaki sposób zdjęcia trafiają do DNO?

DNO, czyli Dużo Niezłych Obrazków, to wprowadzona w grudniu 2006 r. zakładka, której celem jest promowanie dobrej fotografii. Pokazywane są tam prace niosące ze sobą pewien ładunek emocji nieodłącznie związanych z prawdziwą fotografią.

Jeżeli szukasz dobrych, wysmakowanych fotografii, koniecznie zobacz DNO.

Jakie zdjęcia trafiają do panelu "Zdjęcie dnia"?
Do panelu "Zdjęcie dnia" na stronie głównej trafiają zdjęcia wybrane przez redaktorów i administracji serwisu Plfoto.com. Wybrane zdjęcie jest prezentowane na stronie głównej przez 24 godziny.

Jak dodać nowe zdjęcie?

To proste. Zaloguj się a następnie kliknij na DODAJ ZDJĘCIE (menu po prawej stronie). Wybierz z dysku plik a następnie uzupełnij opis.

Jak skasować zdjęcie?

Zaloguj się. Kliknij na zdjęcie, które chcesz usunąć, a następnie na link "Edytuj zdjęcie". Potem wybierz opcję "Edytuj właściwości" następnie "Usuwam zdjęcie".

Czy mogę wysłać dowolne zdjęcie?

Nie. Plfoto nie jest serwisem do przechowywania zdjęć, jest portalem fotograficznym dla ludzi zafascynowanych fotografią. Zanim wyślesz zdjęcie kliknij TUTAJ i przeczytaj czego nie należy wysyłać.

Ile zdjęć mogę wysłać?

Każdy użytkownik może wysyłać 7 zdjęć tygodniowo.

Na czym polega moderowanie?

Zasady moderacji są proste. Zdjęcie dodane przez użytkownika do galerii może zostać z niej przesunięte przez moderatora. Zdjęcie wymoderowane dalej znajduje się w portfolio i można je komentować.

Jakie zdjęcia są moderowane?

Przede wszystkim zdjęcia o wątpliwej jakości artystycznej i technicznej. Publikując zdjęcia trzeba pamiętać, aby nie pokazywać wszystkiego co udało się uchwycić aparatem fotograficznym. Należy unikać prezentowania tzw. zdjęć albumowych, które bardzo często kojarzą się dla autora zdjęcia z pozytywnymi emocjami. Niestety, u innych użytkowników powtarzające się motywy dzieci i znajomych wywołują nierzadko irytację. Szczególne uwagę należy również zwrócić na zdjęcia zachodów słońca, kwiatów, zwierząt domowych. Bardzo często są one motywem zdjęć dla wielu początkujących fotografów, dlatego też poprzeczka publikacji w ich wypadku jest postawiona wyżej. Oczywistą sprawą jest moderacja zdjęć prowokacyjnych, wulgarnych i ośmieszających innych użytkowników lub osoby przedstawione na zdjęciu.

Jestem początkujący(a) a mimo tego wymoderowaliście moje zdjęcie!?

Plfoto jest forum fotograficznym dla ludzi zafascynowanych fotografią, jesteśmy otwarci na każdego nowego adepta tej pięknej sztuki , ale stawiamy pewne minimalne wymagania odnośnie jakości technicznej i artystycznej wysyłanych zdjęć.

Jeżeli dopiero rozpocząłeś/aś fotograficzną przygodę, wstrzymaj się jeszcze chwilkę, poznaj podstawy warsztatu, popytaj doświadczonych użytkowników, podpatruj lepszych. Zamieść swoje zdjęcia na Plfoto, kiedy zobaczysz, że zacząłeś robić postępy. Mamy nadzieję, że stanie się to szybko.

Jakie wymagania techniczne powinien spełniać plik graficzny?

Najnowsza wersja PLFOTO wprwadza zmiany i obsługiwane są pliki w formatach JPG, JPEG, PNG, TIFF, GIF itd. Rozmary jak i wielkość plików nie mają znaczenia.

Wysłałem już zdjęcie ale chcę zmienić tytuł, katalog, kategorię lub opis, jak to zrobić?

Zaloguj się, kliknij na miniaturkę zdjęcia, którego dane chcesz zmodyfikowaę a następnie znajdź opcję EDYTUJ ZDJĘCIE (jest pod zdjęciem).

Kiedy mogę oceniać zdjęcia?

Aby oceniać fotografie na Plfoto, musisz wcześniej przysłać min. 3 swoje zdjęcia i zdobyć min. 10 ocen pozytywnych od innych użytkowników serwisu (posiadających w swoich katalogach min. trzy zdjęcia). Jeżeli spełniasz te warunki, a mimo tego nadal nie możesz oceniać - poczekaj trochę. Dane są aktualizowane automatycznie co kilka godzin.

Wprowadziliśmy to ograniczenie, aby przynajmniej częściowo wyeliminować nadużycia związane z ocenami i tym samym podnieść ich znaczenie. Z góry przepraszamy za wszystkie niedogodności z tym związane.

Nie chcę oglądać reklam - jak to zrobić? Jak dodawać więcej zdjęć?

  • To proste - wystarczy zostać użytkownikiem konta PLUS. Poniżej znajduje się pełna specyfikacja konta PLUS:

  • Brak limitu na zdjęcia.

  • Brak reklam. Użytkownicy kont PLUS nie widzą żadnych reklam.

  • Wyróżniony login. Użytkownik konta PLUS może wybrać czy chce, aby przy jego loginie pokazywała się mała specjalna ikonka .

Kategoria "retro" - o co chodzi?

Kategoria "retro" jest przeznaczona dla zdjęć wykonanych przed 1 stycznia 1981 roku. Możesz do niej dodać tyle dodatkowych fotografii, ile wynosi Twój tygodniowy limit. Jeżeli jesteś w posiadaniu takich zdjęć podziel się nimi, opowiedz ich historię.