Kamera otworkowa 3

Kamera otworkowa 3

Ocena będzie widoczna gdy zagłosuje co najmniej 5 osób.
mało ocen

Opis zdjęcia

Brak opisu.

Komentarze

propan0120 lat temu

    tak

    O-skar20 lat temu

      Czy to sa sukiennice w Krakowie?

      AR
      arkjus20 lat temu

        @PawełP. powiedzial bym ze podazasz do korzeni ;) w poszukiwaniu "czystej" formy :D

        AR
        arkjus20 lat temu

          @Zbigniew Fidos. raczej z niedokladnego sformulowania :)

          Zbigniew Fidos20 lat temu

            no to skończy się na rysunkach na skale :o)

            PawełP20 lat temu

              Najpierw kupiłem cyfrówkę, potem kupiłem lustrzankę a teraz przygotowuję otworek - ja się kurna cofam w rozwoju ;)

              Zbigniew Fidos20 lat temu

                zaskoczenie pewnie wynikło z niedokladnego odczytania. zwracam uwagę na słowo "lepiej ktrego antonimem jest słowo "gorzej" :o)

                AR
                arkjus20 lat temu

                  @Zbigniew Fidos. to sie ciesze, bo prawde mowiac bylem lekko zaskoczony radykalizmem w tym zdaniu.

                  Zbigniew Fidos20 lat temu

                    Arkjus - i to podtrzymuje. Jeśli zdjęcie ma być gorsze, to nie ma sensu korzystać z camera obscura. Jeśli inne - jak najbardziej :o)

                    AR
                    arkjus20 lat temu

                      @propan01. mam nadzieje ze nie odbierasz negtywnie moich komentarzy :)

                      propan0120 lat temu

                        dziękuje wszystkim za komenty , nawet te negatywnie odbierane :) , kilka słów wyjaśnienia , chciałem żeby to zdjęcie tak wyszło , zgadzam się z wypowiedziami piozeusa , i dodam jeszcze że aby poznać fotografię trzeba spróbować wszystkiego kamery otworkowej , fotografi na gumie, bo wkońcu z tego wywodzi się dzisiejsza fotografia , poza tym w fotografowaniu kamerą otworkową jest piękne to że od początku do końca można wszystko samemu zrobić od aparatu do odbitek , no oprócz materiału światłoczułego ,no chba że ktoś wie jak , a poza tym też trudno się zorientować jaki kadr wyjdzie , wszytko trzeba robić na wyczucie łącznie z czasem naświetlania . Polecam wszystkim spróbowanie fotografi otworkowej :) pozdrawiam!! :)

                        AR
                        arkjus20 lat temu

                          @piozeus. dziekuje za te kilka slow wyjasnienia. szkoda ze nie widzialem tej wystawy. no wlasnie nalezy doceniac starania autorow, dlatego nie mieszam z blotem takich zdjec tylko probuje je zrozumiec. (tu torche zbocze z tematu) fajnie by bylo gdyby ten portal sluzyl do zechecania do fotografii a nie do toczenia wojen. i to mnie wlasnie dziwi dlaczego "wielcy" fotograficy tego portalu tak sie oburzaja na dobra ocene pod amatorskim zdjeciem. sila tego portalu jest dynamizm ktory wnosza wlasnie poczatkujacy fotograficy. to dzieki nim taki "wielki" artysta moze dostac 50, 100 lub 200 ocen. to tutaj jego prace moze obejrzec 100, 500 i 1000 osob. (bo i takie liczniki odwiedzin widzialem) wiec umacniajmy wzajemnie nasza pewnosc siebie zamiast sie zwalczac i rozwijajmy nasze talenty. pozdrawiam

                          AR
                          arkjus20 lat temu

                            no panie zbigniewie, albo ja mam problemy z logika, albo pan nie potrafi przeczyta co pan napisal. cytuje "Nie widzę powodu korzystania z kamery otworkowej, skoro zdjęcia można robić lepiej innym sprzętem."

                            dmARTa20 lat temu

                              to ja juz nic nie powiem :) a Zbigniewa wsadzę do ulubionych :)

                              Hmm... to się nazywa burza w szklance wody a może huragan ;o)

                              hehe ale zawsze to coś innego niż cyfrówka :) to tak jak ubranie sie na czarno pośród wszystkich różowych blondynek. podejrzewam że dobrze i ciekawie zrobione zdjątko spodobało by ci sie

                              Zbigniew Fidos20 lat temu

                                aha - Piozeus - jak by to nie zabrzmiało - korzystanie z camera obscura, to nie krok naprzód, ale wręcz przeciwnie :o)

                                Zbigniew Fidos20 lat temu

                                  nie wiem od którego fragmentu mojej wypowiedzi Arkjus się chce separować. nigdzie nie napisałem, że nie ma w ogóle sensu posługiwania się kamerą otworkową. Wszak efekty są zupełnie różne od zdjęć tradycyjnych (to ciekawe, że teraz tradycją nazywamy to, co dawniej bylo awangardą i na odwrót) Jednak najważniejsze, co napisałem, to że- "podziwiać zdjęcie obiektywnie słabe, tylko dlatego, że było robione camera obscura, to gruba przesada". I tego będę się trzymał. A przed znakomitymi zdjęciami z camera obscura czapkę zdejmę i jeszcze niżej się pokłonie, niż przy takim samym dziele z cyfry. no ale jak dobrze rozumiem, kanwą naszej dyskusji jest zdjęcie pod którym właśnie rozmawiamy :o)

                                  Hmm.. co za dyskusja. Sprawa jest prosta: kamera otworkowa jest czymś „nowym”, trudnym i w gruncie rzeczy fascynującym. W dobie aparatów cyfrowych szuka się czegoś co nieliczni teraz stosują. Robienie zdjęć otworkiem może być bardzo ciekawe i strasznie wciągające. Oczywiście jeśli jest to dobre zdjęcie. Otworkiem można zrobić zdjęcie ostre. Otworek daje nam to że ostrość jest wszędzie i na 2cm i na 20m. W Krakowie w muzeum fotografii była niesamowita wystawa dotycząca tej dziedziny fotografii. Warto poszukać zdjęć tego typu. A po co to robić? Po to żeby spróbować czegoś nowego! Każdy może zrobić dobre zdjęcie dobrym aparatem ale ile osób odważy się na spróbowanie czegoś nowego? ile osób odważy się na to żeby poświęcić mnóstwo czasu tylko po to by zrobić czasami tylko jedno dobre zdjęcie? W fotografii jak w życiu nie można ciągle iść na łatwiznę. Trzeba eksperymentować. No i docenić autora za próby nie ważne czy udane czy nie ale zawsze to jakiś krok na przód. No ale fota jest ciut za bardzo nie ostra wiec trzeba by było jeszcze nad ta techniką popracować!

                                  AR
                                  arkjus20 lat temu

                                    tu sie troche odseparuje od wypowiedzi Zbyszka. Kamera otworkowa to pewien kanon fotografii tak jak fotografia na tzw "gumie" czy cross. Widzialem imponujace crossy (nie na tym portalu). Mysle ze sa tez i imponujce gumy i otworki :) Wiec sens na pewno jest tylko droga duzo trudniejsza. I skoro sie taka fotografia zajmujesz to mysle ze masz cos na ten temat ciekawego do powiedzenia. :) To tyle. I czekam na odpowiedz :)

                                    Zbigniew Fidos20 lat temu

                                      Ja się zgodzę z arkjusem. Nie widzę powodu korzystania z kamery otworkowej, skoro zdjęcia można robić lepiej innym sprzętem. Można oczywiście się bawić, ale podziwiać zdjęcie obiektywnie słabe, tylko dlatego, że było robione camera obscura, to gruba przesada. Najważniejszy jest efekt i trzeba użyć wszelkich środków, by był jak najlepszy :o)

                                      Guardi20 lat temu

                                        fajna perspektywa ;)

                                        AR
                                        arkjus20 lat temu

                                          ciagle sie zastanawiam, czym sie ludzie zachwycaja w zdjeciach z kamery otworkowej. nie mowie ze zdjecie zle czy dobre, bo w tej materii jestem zielony, ale chetnie uslyszal bym pare slow od autora ktore mogly by mnie naprowadzic na taki tor rozumowania bym mogl ten rodzaj sztuki zrozumiec. (sama technika powstawania takiego zdjecie mniej wiecej w terii jest mi zanana) na moj laicki rozum ze odbiorca koncentruje sie na kompozycji a nie na szczegolach. ale nie wiem czy na pewno o to tu chodzi. przyjemnie sie oglada. pozdrawiam

                                          BE
                                          beata_s20 lat temu

                                            No... chyba troszkę nieostre i w ogóle ;)

                                            podpalacz20 lat temu

                                              ŁOT?

                                              • KategoriaInne
                                              • Dodane20 lat temu

                                              Więcej od propan01:


                                              portfolio autora