Opis zdjęcia
Pod Bereśnikiem, Beskid Sądecki, Polska. Widać: domy, latarnie, Gabańka, Eliaszówka, Grunik, Szczob (Beskid Sądecki), przełęcz Rozdziela, Bereśnik, Wierchliczka (Pieniny). Nikon Z7_2, Nikkor 24-120mm f/4 @53mm, 13s, f/13, ISO 64, -1EV Gdy nowy dzień budzi się do życia, niesie ze sobą nadzieję. Obietnicę, że być może kolejne godziny będą lepsze, szczęśliwsze od tych, które minęły. Nie bez przyczyny pierwsze promienie Słońca rozświetlają świat od góry, zmuszając do zadarcia głów. Dzięki temu, podziwiając powab gorących barw rozlewających się po niebie coraz dalej i dalej, na chwilę zapomnieć można o tym, co ziemskie i arytmiczne. Mroczne błękity nocy uciekają poza granice horyzontu w zupełnej ciszy, przerywanej jedynie odgłosami bijącego coraz wolniej serca. Szkoda, że tej chwili nie da się zatrzymać na wieczność. Szkoda, że blask słonecznego kręgu nieubłaganie obejmuje ziemski padół, wyszarpując z niego coraz ostrzejsze kontrasty i obłócząc zbyt dobrze znaną, codzienną kolorystyką. Kolejne godziny nie przyniosą przełomu – będą co najwyżej takie same jak te, które nie odeszły w niepamięć wraz ze zmierzchem. Obietnica nie zostanie spełniona. A i tak wciąż wracamy o świcie, by móc wysłuchać jej ponownie...
Komentarze
nastrojowa cisza emanuje z tego zdjęcia, piękne.
Ładnie
++++