PAWEŁ TOMCZYK - KSZTAŁTY MINIONE

23.04.2024

obraz_2024-04-23_194803869

Paweł Tomczyk zaprasza na wystawę fotografii w Lublinie

BIO autora:
Paweł Tomczyk, kielczanin, ur. 1977 r., absolwent Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Fotografią zajmuje się o 14 lat. Obecnie w całości poświęcił się fotografii otworkowej, którą wykonuje na filmie lub bezpośrednio na papierze światłoczułym, przy pomocy drewnianego pudełka lub metalowej puszki. Swoje zdjęcia publikuje w mediach społecznościowych, portalach fotograficznych oraz na wszelkiego rodzaju wystawach zbiorowych i pokonkursowych. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Fotografią otworkową zainteresował się ze względu na jej plastyczną nieostrość, oniryczny charakter oraz atmosferę tajemnicy i niejednoznaczności. W ostatnich swoich pracach autor podejmuje niezwykle dla niego trudną próbę opowiedzenia o dzieciństwie jako okresie beztroskim, ale jednocześnie dla małych ludzi trudnym, w którym obok
zabawy niekiedy gości także smutek i żal.

Opis wystawy:
Wystawa opowiada o dzieciństwie jako okresie, który nam dorosłym zwykle jawi się jako czas łatwy i beztroski. Dla dzieci natomiast jest to często czas trudnych chwil i nie zawsze spełnionych marzeń.

Powstały obraz jest dwojaki. „Fotografując własne dzieci, mam świadomość, że pokazuję w nich również samego siebie - swoją własną, ale też nieodosobnioną i skądinąd całkiem naturalną tęsknotę za życiem pozbawionym trosk. Z drugiej jednak strony widzę ich zmieniających się, dorastających, wybierających, marzących, odkrywających swoją tożsamość - czyli świat dziecka pełen ich małych, ale jednocześnie jakże wielkich trosk.”

Wystawa podejmuje trudną próbę pokazania tej ambiwalencji.

Zapraszamy!

GALERIA PRZESTRZENIE
Pracownia "Fryderyk"
DDK SM "Czechów"
ul. Żelazowej Woli 18 Lublin

.

Portfolio autora w PLFOTO:
https://plfoto.com/autor/miljo


powrót do aktualnościKomentarze

MI
miljo2 mies. temu

Dzięki wielkie! Zapraszam!

AN
andrzejbur2 mies. temu

Gratuluję 😀

GP
Grzegorz Pawlak3 mies. temu

Gratulacje :) postaram się być

AntP3 mies. temu

Gratulacje. Całkowicie na to zasłużyłeś. Jesteś przykładem na to, jak pasja wsparta b dużą pracą pozwala się niesamowicie rozwinąć. Pomimo, że moja ulubione Twoja fotografia pochodzi sprzed paru lat to jak zobaczyłem, na innym portalu fotografie z twarzami Twoich dzieci (została tam ZD, mam nadzieję, że zamieścisz ją również tutaj) to jedynie, co mogę powiedzieć to, to że nie mam pojęcia jak można coś takiego wykonać - majstersztyk.

MI
miljo3 mies. temu

Dziękuję!

dajustg3 mies. temu

Gratuluję wystawy :)